+ Drodzy w Chrystusie Panu,

Chciałbym przekazać Wam kilka praktycznych uwag od osób, które już praktykowały taki sposób czytania Pisma Świętego:
1. Czytanie Biblii zawsze zaczynaj od modlitwy do Ducha Świętego i proś Go, aby przygotował twoje serce na przyjęcie Słowa Bożego.
2. Zaznaczaj w tabeli przeczytane bądź opuszczone fragmenty.+ Drodzy w Chrystusie Panu, już jutro zaczynamy naszą lekturę...
3. Jeśli z jakiegoś powodu opóźnisz się w czytaniu o dzień albo dwa, możesz teksty przeskoczyć, a uzupełnić je wtedy, gdy będziesz mieć więcej wolnego czasu (np. w niedzielę).
4. Zaopatrz się w specjalny brulion albo zeszyt i notuj w nim wszelkie trudności, niezrozumiałe miejsca albo rodzące się pytania. Pod każdą z notatek zostawiaj trochę wolnego miejsca a potem szukaj wyjaśnienia, pierw w przypisach, potem w komentarzach biblijnych albo u kompetentnej osoby, i te wyjaśnienia krótko zapisuj.
5. Poinformuj swoich domowników albo znajomych o powziętym zobowiązaniu i poproś ich, aby przy różnych okazjach cię dopingowali. Powiedz też swojemu spowiednikowi albo duszpasterzowi o czytaniu Biblii i proś go o błogosławieństwo.
6. Możesz wymieniać się swoimi uwagami, "odkryciami" i spostrzeżeniami w gronie osób, które tak jak ty systematycznie czytają Biblię.+ Drodzy w Chrystusie Panu, już jutro zaczynamy naszą lekturę...
7. Najlepiej przy czytaniu Pisma św. posługiwać się wydaniem książkowym. Warto jest mieć własną Biblię! Ważne jest, żeby było to tłumaczenie sprawdzone, wiarygodne, uznane w Kościele. Ważne jest również, aby Biblia, z której korzystacie, zawierała dobre przypisy. Z dostępnych na rynku polecana jest Biblia Tysiąclecia,Biblia Poznańska czy Biblia Paulistów. Można oczywiście korzystać z tekstów przesyłanych w ramach naszej grupy. Teksty te pochodzą z Biblii Tysiąclecia. Ze względów technicznych nie będą dołączane do wysyłanego tekstu przypisy. Można z nich łatwo korzystać sięgając do wydania książkowego, a online na stronie wbiblii.pl czy też https://biblia.deon.pl/szukaj.php wpisując odpowiedni "adres" (np. Rdz 1)
8. Dobrze jest, aby lektura Pisma św. miała miejsce o stałej porze dnia. Może ona stawać się przygotowaniem do modlitwy
9. Pamiętaj, że lektura Pisma może przynieść również dodatkowe wymierne dobro duchowe, jeżeli połączysz ją z praktyką odpustu
10. Potrzebujemy nawzajem naszej modlitwy, włącz do swoich intencji również inne osoby, które podjęły dzieło czytania Pisma św. w 2021 roku. Jak dotychczas, jest nas 80 osób.
Pan Bóg każdego dnia daje nam 24 godziny, czyli 1440 minut. Jeżeli z tego czasu 30 minut przeznaczymy na czytanie lub słuchanie Słowa Bożego, to może zmienić się nasze pozostałe 1410 minut.
+ Drodzy w Chrystusie Panu, już jutro zaczynamy naszą lekturę...
I jeszcze uwagi techniczne:+ Drodzy w Chrystusie Panu, już jutro zaczynamy naszą lekturę...
- dla posiadaczy poczty @wp.pl, wysyłane teksty mogą trafiać do spamu. Proszę spróbować umieścić adres grupy bibliawkarmelu@googlegroups na "białej liście", zgodnie z przesłaną wcześniej instrukcją
+ Drodzy w Chrystusie Panu, już jutro zaczynamy naszą lekturę...
Przesyłam Wam także tabelę z 365 "okienkami", w której możecie zaznaczać bądź przeczytane, bądź opuszczone danego dnia fragmenty, będzie łatwiej potem je uzupełnić.
Każdemu i każdej z Was podejmującym to piękne dzieło życzę wytrwałości, niech ono przyniesie dobre owoce, z serca Wam wszystkim + Błogosławię, + Drodzy w Chrystusie Panu, już jutro zaczynamy naszą lekturę...
+ Drodzy w Chrystusie Panu, już jutro zaczynamy naszą lekturę...
o. Leszek ocd